Producenci

Kominek powietrzny czy wodny ? Jaki wybrać ?

0

 Kominek powietrzny czy wodny ? Jaki wybrać ?

 

Kominek może ogrzać pomieszczenie w którym stoi a także inne pomieszczenia, równie dobrze cały dom. Rozróżniamy dwa typy instalacji pozwalające na ogrzanie innych pomieszczeń :

Pierwszym z nich jest kominek powietrzny z rozprowadzeniem gorącego powietrza, drugim typem jest instalacja wodna w której należy zastosować wkład kominkowy wodny

 

Kominki powietrzne i z płaszczem wodnym www.gryfsan.pl

Wodny wkład kominkowy poprzez podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania, ogrzeje wodę np. w grzejnikach. Warto zastanowić się nad wyborem konkretnego typu kominka ponieważ oba typy kominków różnią się znacząco w kosztach budowy a efekt jest podobny. Zwykle wybór kominka wodnego wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami budowy niż wkład kominkowy powietrzny z rozprowadzeniem gorącego powietrza.

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki powietrzne

Znacznie tańszy od kominka wodnego będzie na pewno powietrzny wkład kominkowy z grawitacyjnym obiegiem gorącego powietrza. Wyższe koszta budowy kominka z płaszczem wodnym warunkowane są tym że sam wkład kominkowy wodny jest znacznie droższy od wkładu kominkowego powietrznego. Do wodnej instalacji potrzebny jest również szereg innych urządzeń. W celu dokonania najkorzystniejszego wyboru najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne określenie swoich potrzeb oraz możliwości finansowe a następnie oszacowanie i porównanie kosztów budowy obu rodzajów kominka, pozwoli to na wybranie najkorzystniejszego i najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb typu kominka.

Powietrzny wkład kominkowy budowa i zasada działania - www.gryfsan.pl

Budowa kominka z wewnętrznym płaszczem wodnym.

Kominek z płaszczem wodnym - budowa i zasada działania - www.gryfsan.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka strony: akcesoria łazienkowe, baterie bidetowe, baterie kuchenne, baterie łazienkowe, baterie natryskowe, baterie umywalkowe, baterie umywalkowe podtynkowe, baterie wannowe, bidety, brodziki, brodziki kwadratowe brodziki prostokątne, deszczownice, drzwi prysznicowe, kabiny kwadratowe, kabiny półokrągłe, kabiny prostokątne, kabiny prysznicowe, kabiny walk-in, kompakty wc, lustra łazienkowe, meble łazienkowe, miski wc, odpływy liniowe, panele prysznicowe, parawany nawannowe, pisuary, prysznice, przyciski spłukujące, słuchawki prysznicowe, stelaże do wc, stelaże podtynkowe, syfony do brodizków, syfony do umywalek, szafki łazienkowe, szafki z umywalkami, umywalki, umywalki podwójne, wanny, wanny asymetryczne, wanny narożne, wanny owalne, wanny prostokątne, wanny wolnostojące, wanny z hydromasażem, zestawy natryskowe, zestawy prysznicowe podtynkowe, zlewozmywaki granitowe, zlewozmywaki stalowe
Sklep internetowy Shoper.pl