Producenci

Grzejnik łazienkowy- jak wybrać?

0

Jak wybrać grzejnik łazienkowy.

 

W myślach rozpiera mnie duma. Po 2 tygodniach walki z tynkiem, glazurą, gładzią , klejem , rurkami i wkrętami ukończyłem remont łazienki. Został ostatni element do układanki- grzejnik.

Stoję przed ścianą wielkich, kolorowych, aluminiowych, drabinkowych i panelowych modeli. Czuję się jak 7letni chłopiec w cukierni, który nie wie na co się zdecydować.

I tak samo jest z grzejnikiem łazienkowym.

Jaki wybrać, czym się kierować. Ma być ładny , tani i dawać ciepło czy tylko tani, a może iść za nurtem nowoczesnego desingu i wybrać coś co łączy piękno, ekologię i nie drenuje portfela podczas długiego użytkowania?

Skupmy się na aspekcie praktycznym i funkcyjnym grzejnika. Ma dawać ciepło i przy okazji osuszyć ręczniki po kąpieli. Biorąc pod uwagę te dwa kryteria nie warto tu zwracać uwagę na wielkość modelu a na jego moc. Bowiem od mocy grzewczej jesteśmy w stanie oszacować czy dany grzejnik stworzy w naszej łazience ciepłą atmosferę.

Dla łazienki o dobrej izolacji i szczelnymi oknami jest potrzebna moc około 100 W na m2. Zatem do łazienki o powierzchni 6m2 trzeba dobrać grzejnik o mocy nie mniejszej niż 600W. Jeśli grzejnik ma dodatkowo służyć jako suszarka ręczników to moc grzejnika powinna być o 20% większa i wynosić 120 W na m2.

Pamiętajmy, że aby zapewnić w niej komfort cieplny należy utrzymać temperaturę
w granicach 24° C

Producenci najczęściej podaj moc grzewczą do konkretnych parametrów instalacji. Przykładowo grzejnik zasilany z kotła na paliwo stałe przy parametrach 80/60/24 ma moc 610 W, a z kotła gazowego kondensacyjnego o parametrach 55/45/24/ -305 W.

Moc grzewcza będzie jeszcze mniejsza jeśli zamiast grzejnika malowanego wybierzemy chromowany. Taka powłoka słabiej emituje ciepło, więc wybierając taki model należy przyjąć jego moc o 25-30% większą.

Kolejnym kryterium jakim będziemy się opierać co do wyboru grzejnika jest jego zasilanie. Na rynku do wyboru mamy zasilanie: wodne, elektryczne i wodno- elektryczne.

Grzejniki wodne zasilane są z centralnego ogrzewania, działają jak zwykłe kaloryfery, ale tylko w sezonie grzewczym. W zimne wiosenne dni lub w deszczowe lato nie da się wysuszyć wypranych ubrań.

Elektryczne grzejniki tak zwane suszarki świetne nadają się do wysuszenia garderoby oraz dogrzania łazienki. Niestety ze względu na niewielką moc nie są w stanie samodzielnie ogrzać całej łazienki. Są doskonałym dodatkiem do ogrzewania podłogowego.

Najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie wodno- elektryczne, które jest połączeniem w/w. Grzejniki są podłączone do instalacji c.o. i dodatkowo mają wbudowaną grzałkę elektryczną. Można z nich korzystać przez cały rok. Jeśli nie dostaniemy grzałki w zestawie dokupienie jej jest bardzo proste. Dobierzemy ją do mocy grzejnika. Zaleca się aby moc grzałki była mniejsza od mocy grzejnika o 100-150 W.

Ostatnim ogniwem w doborze grzejnika jest jego wygląd. Od niedawna grzejniki w łazience przestały być nieciekawym elementem jej wnętrza. Teraz ich kształt, kolor i nowoczesny wygląd sprawia, że są one ozdobą łazienki. Niektóre modele można postawić na podłodze lub przy wannie, tworząc w ten sposób efektywne ścianki działowe.

Jeśli chodzi o kolor to za dopłatą wielu producentów oferuje ogromna gamę kolorów. Grzejniki malowane są proszkowo co zapewnia łatwe czyszczenie,a ich powierzchnia jest gładka i trwała.

Prym w nowoczesnym kształcie, kolorze i funkcjonalności wiedzie producent marki Zehnder. Grzejniki tej marki cieszą oko nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

Na naszej stronie www.gryfsan.pl znajdą Państwo grzejniki łazienkowe tego producenta

Komentarze do wpisu (0)

Tematyka strony: akcesoria łazienkowe, baterie bidetowe, baterie kuchenne, baterie łazienkowe, baterie natryskowe, baterie umywalkowe, baterie umywalkowe podtynkowe, baterie wannowe, bidety, brodziki, brodziki kwadratowe brodziki prostokątne, deszczownice, drzwi prysznicowe, kabiny kwadratowe, kabiny półokrągłe, kabiny prostokątne, kabiny prysznicowe, kabiny walk-in, kompakty wc, lustra łazienkowe, meble łazienkowe, miski wc, odpływy liniowe, panele prysznicowe, parawany nawannowe, pisuary, prysznice, przyciski spłukujące, słuchawki prysznicowe, stelaże do wc, stelaże podtynkowe, syfony do brodizków, syfony do umywalek, szafki łazienkowe, szafki z umywalkami, umywalki, umywalki podwójne, wanny, wanny asymetryczne, wanny narożne, wanny owalne, wanny prostokątne, wanny wolnostojące, wanny z hydromasażem, zestawy natryskowe, zestawy prysznicowe podtynkowe, zlewozmywaki granitowe, zlewozmywaki stalowe
Sklep internetowy Shoper.pl